Pazar
Yoğun Kar Yağışlı
-2°C | 6°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
-2°C | 7°C
Salı
Karla Karışık Yağmur
-2°C | 7°C

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ KAÇMAZ “VARTOLULAR ARTIK SAĞLIKLI VE HİJYEN ET YİYEBİLECEKLER” DEDİ

Varto ilçemizde küçük kapasiteli mobil kesimhane projesi kapsamında DAP Bölge Kalkınma idaresinin finansal desteği ile yaptırılan mezbahane de Vartolular artık sağlıklı et yemeye başlayacaklar.

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ KAÇMAZ “VARTOLULAR ARTIK SAĞLIKLI VE HİJYEN ET YİYEBİLECEKLER” DEDİ Haberler

İç işleri Bakanlığınca Varto Belediyesi Başkanlığı görevine görevlendirilen Varto kaymakamlığının uğraşları sonucunda küçük kapasiteli mobil kesimhane projesi kapsamında DAP Bölge Kalkınma idaresinin finansal desteği ile yaptırılan Varto ilçesine modern bir kesimhane yaptırılarak, daha önce ilkel şartlarda kesilen hayvanların artık bundan sonra modern mezbaha nede kesilerek kasaplar aracılığıyla Varto'luların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.

Küçük kapasiteli mobil kesimhane projesi kapsamında DAP Bölge Kalkınma idaresinin finansal desteği ile yaptırılan kesimhanede incelemelerde bulunmak üzere gelen Kaymakam ve Belediye Başkanı Vekili Erkan Kaçmaz ’Fen işleri Müdürü Yakup Dede, Veteriner Hekim Öznur Çelik ve mezbahane çalışanları karşıladı. Fen işleri Müdürü Yakup Dede ve Veteriner Hekim Öznur Çelik’ten kesimhane ile ilgili olarak bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkanı vekili Erkan Kaçmaz gazetecilere modern mezbahane hakkında bilgi verdi. Kaçmaz “Varto Belediye Başkan vekili olarak, kayyum atandıktan sonra vatandaşımız odaklı hizmet götürme kaygısıyla, hizmet telaşımıza kaygımıza devam ediyoruz. Başta yollarımız olmak üzere, çöplerimizin toplanmasından tutta, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmetlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu Günde ilkel şartlarda yapılan hayvan kesimini, daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda olması için ilçemize kazandırdığımız, DAP Erzurum Bölge Başkanlığının destekleriyle ilçemize kazandırdığımız modern teknolojik bir kesimhanenin teslimini yaptık. Hizmete açtık. Artık bölgemizin malum hayvancılık üzerine bir yapısı var. Bu kapsamda artık kesimlerimizi daha sağlıklı hijyenik bir ortamda gerçekleşecek ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun diyoruz. “diyen Kaçmaz “Hayvan pazarı kurulması yönünde bir çalışmamız var. İlk hedefimiz ilken kesimhane idi. Çünkü ilkel şartlarda kesim yapılmaktaydı. İnşallah, niyetimiz, gayemiz çabamız, dediğimiz gibi vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda inşallah buraya bir hayvan pazarı kurma düşüncemizde mevcuttur ”dedi.  

Copyrigt © 2016 Codlar.Com®