Çarşamba
Parçalı Bulutlu
19°C | 34°C
Perşembe
Az Bulutlu
19°C | 35°C
Cuma
Az Bulutlu
19°C | 36°C

Varto Belediyesinden hizmet atağı

Belediye Başkanlığımızca, içme suyu, spor merkezi, park, mesire alanı, beyaz masa ve öğrencilerin taşınması gibi projelerin hayata geçirilmesi için çalışma başlatıldı.

Varto Belediyesinden hizmet atağı

Belediye Başkanlığımızca, içme suyu, spor merkezi, park, mesire alanı, beyaz masa ve öğrencilerin taşınması gibi projelerin hayata geçirilmesi için çalışma başlatıldı.

Varto Belediyesi Başkanı Mehmet Nuri Çetin'in girişimleriyle  hayata geçirilecek projelerle ilçenin ihtiyaçlarının giderilmesi, vatandaşların temiz ve huzurlu bir ortamda yaşamaları amaçlanıyor.Bu kapsamda  Belediye Başkanı Mehmet Nuri Çetin  AA muhabirine yaptığı açıklamada; içme suyu, spor merkezi, park, mesire alanı, beyaz masa ve öğrencilerin taşınması projelerinin hayata geçirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

"Bedava borular için talepte bulunulmamış"

Yıllarca ilçe halkının layık olduğu hizmetleri alamadığını belirten Çetin, belediye başkan vekilliği görevine başladıktan sonra ilk olarak içme suyu konusunda çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Çetin, "Biz göreve geldiğimizde ilçenin yaklaşık 17 kilometre zehir akıtan kanserojen boruları vardı. Bu borularla ilgili herhangi bir talepte bulunulmamış. İller Bankası talep olduğu takdirde hiç bekletmeden, insan sağlığı söz konusu olduğu için boruları hibe olarak veriyor. Biz hemen talepte bulunduk, İller Bankası 'Hemen gönderiyoruz' dedi. Bizim için ilk hizmet o oldu." dedi.

"Belediyemiz iş yapamıyor, hizmet yapamıyor, para yok" diyenlerin bedava borular için başvuru yapmadığını vurgulayan Çetin, şöyle devam etti:

"Bedava olan boruları alıp vatandaşa sağlıklı su verecek kişiler bunu yapmamış. Biz şimdi bu hizmetleri hızlıca yapacağız. Varto insanı artık temiz su içecek, sporunu yapacak, güzel alanlarda pikniğini yapacak, gezecek. Varto inşallah bir yıl içerisinde çok ciddi bir şekilde belediyeciliği görecek. Hizmete doyulmaması için bir neden yok. Gelir var, kaynağın var ve devlet para gönderiyor. Devlet hiçbir belediyeyi ayırt etmeden nüfus esasına göre para gönderiyor. 'Bu HDP, MHP, AK Parti'lidir' demiyor."

Çetin, ilçede 30 dönüm üzerine kurulu mesire alanı yapmaya başladıklarını, sıkıntılı sokaklara 12 kilometre sıcak asfalt dökeceklerini, 7 çocuk parkının kurulması için de çalışmalara başladıklarını aktardı.

Spor salonu, spor merkezine dönüştürülüyor

İlçedeki gençlerin spor yapacakları bir salon bulunmadığına işaret eden Çetin, "Koca bir salonumuz var, o da düzgün kullanılmıyordu. Şu anda bu salonu fitness merkezine, spor merkezine dönüştürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız sağ olsun, bize malzeme konusunda destek oldu. Malzemeleri hemen gönderiyor. Biz de şu anda salonun bakımını yapıyoruz. Bir aya kadar açma düşüncemiz var." diye konuştu.  

Copyrigt © 2016 Codlar.Com®